שאלות נפוצות - אכיפה דיגיטלית

בחזרה לשאלות נפוצות

אכיפה דיגיטלית היא שירות הגנה מפני הפרת זכויות קניין רוחני ברשת האינטרנט , בכל מקום בכל זמן. אכיפה דיגיטלית אפקטיבית מגנה על הכנסות המותג, רווחיותו, מוניטין, חווית המשתמשים ואמון הלקוחות במותג.

אכיפה דיגטלית איכותית מספקת פתרון לפגיעה בנכסי המותג לרוחב ערוצים דיגטליים שונים. בין היתר הגנה מפני מכירה של זיופים, פגיעה בסימני מסחר וזכויות יוצרים, הפרה של פטנטים או עיצובים, פגיעה בשמות מתחם (דומיינים) ומניעה של ייבוא מקביל.

עם התפשטות וצמיחת המסחר המקוון הפעילות העבריינית ברשת כנגד מותגים הולכת וגדלה כל הזמן. האיומים הולכים ומתרבים וללא אכיפה דיגיטלית יעילה קיים חשש אמיתי לפגיעה בנכסי המותג ובמוניטין שלו עד כדי אובדן הכנסות משמעותי ומניעת צמיחת המותג.

הדרך הנכונה להילחם בזיופים והפרות ברשת היה על ידי נקיטת פעולה נחושה אל מול אלו המנסים לנצל את זכויותיך.

  1. להגן על זכויותיך באמצעות רישומן – סימני מסחר, פטנטים, עיצובים וכו'.
  2. להבין את התמונה הגדולה – היכן פועלים מפריםהמפרים? על מנת לאפשר הגנה יש ראשית לדעת היכן מתבצעת הפעילות כנגד המותג. מפאת גודלו של מרחבי המסחר המקוון יש לעשות שימוש בטכנולוגית איתור מתקדמות על מנת לאתר את כלל הפעילות כנגד המותג.
  3. להגן – רק פעילות רצופה כנגד מפרים מונעת מהם להרוויח על חשבונך. יש לבצע פעילות מתמשכת של הסרת פעילות הפוגעת בזכויות קניין רוחני בכל רחבי הרשת על מנת למנוע מהמפרים לפעול נגד המותג שלך.

כלל העסקים ובעלי המותגים, בין אם הם עסקים קטנים ובינוניים, מקומיים או תאגידים גדולים הפעולים בכל העולם.  הפרת זכויות הקניין הרוחני ברשת אינה מבחינה בין עסק קטן לגדול ואינה מוגבלת רק למוצרי צריכה או לתעשייה כזו או אחרת.

לאכיפה דיגיטלית יתרונות רבים:

  • הגנה על נכסי קניין רוחני.
  • מניעת מכירות של מוצרים מזויפים וחיקויים – הפעילות כנגד המפרים פוגעת במוטיבציה שלהם להמשיך בפעילותם.
  • הגדלת הכנסות המותג – מניעת מכירת זיופים מגדילה את הכנסותיו של המותג המקורי.
  • צמצום הוצאות – ההוצאה הנדרשת על פרסום ושיפור המותג עולות משמעותי כאשר מתקיימת פעילות מפרה כנגד מוצרי המותג. צמצום פעילות מפריםההפרות מורידה עלויות אלו.
  • הגדלת השקעות –מותג מוגן אשר נתפס חזק מול אלו המנסים לאיים עליו ברשת מעודדים משקיעים פוטנציאליים המעוניינים להשקיע בצמיחת מותג.
  • הגדלת צמיחה – שרות אכיפה דיגיטלי יעיל אשר מסיר את הבעיה מעל סדר היום מאפשר לבעלי המותג להתמקד בשיפור המכירות והגדלת הצמיחה.
  • הגנה על מוניטין ושם המותג – כאשר לקוחות הקצה יודעים שהמוצר אותו הם רוכשים הוא מקורי, שם המותג מתחזק ועמו גם הכנסות המותג שקנה לו שם טוב בקהל לקוחותיו.
רוצים לדעת עוד? פנו אלינו
פנו אלינו
הירשמו לניוזלטר שלנו