בלוקצ'יין

טכנולוגית הבלוקצ'יין מאפשרת פעילות עסקית מאובטחת ברשת האינטרנט בין גורמים שונים ללא ישות מרכזית מנהלת וברמת אבטחה ופרטיות גבוהים ביותר. הטכנולוגיה פרצה לחיינו עם מטבע הביטקוין לפני כעשור ומאז הולך ומתרחב השימוש בה בתחומי הפיננסיים והמסחר ובתחומים נוספים כמו העברת רשומות רפואיות, מערכות הצבעה ואימות מסמכים. לבלוקצ'יין עוד שימושים רבים אפשריים ונראה כי חברות סטארטאפ וגופים מובילים, שהבינו את הפוטנציאל עשויים לשפר את הטכנולוגיה ולהרחיב את יישומיה באמצעות פיתוח אפליקציות ותוכנות.

התפיסה הרווחת בקרב יזמים רבים היא שלא ניתן לקבל הגנת פטנט על אמצאות בתחום התוכנה, או שאין לכך ערך. אולם, המצב ברוב המדינות המובילות בעולם מאפשר רישום פטנטים על טכנולוגיות בתחום התוכנה, ואף מאפשר לאכוף אותם. הגנה באמצעות פטנט מתאפשרת כאשר מדובר בפתרון טכנולוגי חדש הנותן מענה לבעיה קיימת בתחום התוכנה, וכך גם עבור יישומי הבלוקצ'יין. יזמים וחברות אשר יעניקו לפיתוח שלהם הגנת קניין רוחני מתאימה, יגדילו את שווי המיזם בעיני המשקיעים הפוטנציאליים, ויצליחו לחסום או להגביל את מתחריהם.

ישנה חשיבות לרישום פטנט כבר בשלב הרעיון הראשוני של המיזם. כל חשיפה של עקרונות ופרטים טרם הגשת בקשה לרישום פטנט עשויה לפגוע בסיכויי קבלת הפטנט ובהיעדרו ימצא המיזם בנחיתות עסקית מול המתחרים. לצד זה חשוב מאד גם לתכנן את אסטרטגית הקניין הרוחני בהתאם למטרותיו העסקיות של המיזם ולהרחיב את פורטפוליו הפטנטים עם גדילתו.

לעורכי הפטנטים של קבוצת ריינהולד כהן הבנה טכנולוגית ועסקית לצד ניסיון ארוך שנים בתחומי התוכנה והחומרה, המאפשרים מתן ייעוץ אסטרטגי, הגשת בקשות לפטנט וניהול תיק הפטנטים בראייה רחבה וארוכת טווח.

המומחים שלנו לשירותך

פנו אלינו