מרץ 23, 2020

עדכון פעילות משרדי פטנטים ברחבי העולם בעקבות Covid-19

משרדי פטנטים וסימני מסחר ברחבי העולם ומוסדות הקשורים בהם, נוקטים צעדים שונים כדי להתאים את עצמם למצב שנוצר על ידי מגיפת COVID-19.

 עדכון בנוגע לאופן פעולת רשות הפטנטים הישראלית עד תום פגרת הפסח – לחצו לצפייה

סטטוס פעילות ועדכונים בנוגע לדדליינים של משרדי פטנטים ברחבי העולם – לחצו לצפייה  

שימו לב כי הסטטוס מבוסס על עדכונים המתקבלים ממשרדים עמיתים ברחבי העולם ומתעדכנים מעת לעת. בכל מקרה של ספק או דדליין מתקרב יש לפנות למשרד המטפל.

משרד הפטנטים וסימני המסחר של ארה"ב (USPTO) פרסם הודעה על פיה מבקשי בקשות פטנט יוכלו להגיש עתירה להחייאת הבקשות שאיבדו תוקף בשל נסיבות הקשורות במגיפה ומשרד הפטנטים יוותר על תשלום אגרות בגין העתירה הזו.

על פי ההודעת משרד הפטנטים האמריקאי על העתירה להחייאת הבקשות "לכלול הצהרה על כך שהאיחור בהגשת התשובה הנדרשת על דו"ח הבחינה נבע מכך שמגיש התשובה (הגורם המקצועי המטפל בהכנת והגשת התשובה), מבקש הבקשה, או לפחות ממציא אחד, היה מושפע באופן אישי מהתפרצות וירוס הקורונה כך שלא היה באפשרותו להגיש תשובה בזמן."

משרד הפטנטים האירופאי (EPO) הודיע על הארכה אוטומטית של כל התאריכים למתן תשובה לדוחות בחינה עד ל- 17 באפריל וכמו כן הקים, באתר המשרד, דף עדכונים שקשורים לוירוס הקורונה ובו מידע  רלוונטי בנושאים שונים.

הרשות האירופאית לרישום סימני מסחר ועיצובים– EUIPOעדכנה כי היא תדחה מועדי הגשה שתאריכן הוא בין ה- 9 במרס וה- 30 באפריל, עד לתאריך ה- 1 במאי 9.03 עד 30.04 עד ל 1.05.

הודעות ממדינות בדרום אמריקה שהתקבלו בימים האחרונים, מבשרות גם הן על דחיית מועדי הגשות של מסמכים  ודחייה ושל הליכים פרונטליים.

משרד הפטנטים הישראלי פרסם הודעה  ב- 22 במרס בה נמסר, כי הגם הרשם אינו מוסמך להאריך באופן גורף מועדים אשר מוגדרים בחוק, הרשות תהיה מתירנית באישור ארכות למועדים שונים הקבועים בחוק. נרמז בהודעה גם שהרשות פועלת לשינוי חקיקתי אשר יאפשר לדחות מועדים לתשלום אגרות.

למרות האפשרויות הללו שמעניקות אפשרות שלא לעמוד במועד, יש להשתדל להגיש תשובות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במועדי וכך אנו נוהגים.

הירשמו לניוזלטר שלנו