בינה מלאכותית ולמידת מכונה

בינה מלאכותית (AI) היא תחום של מדעי המחשב הנוגע ליצירת "מכונות אינטליגנטיות", כלומר –  הביצוע של משימות שדורשות בדרך כלל אינטליגנציה אנושית על ידי מערכות מחשב. חלק מרכזי של תחום ה – AI הוא תחום למידת מכונה, בו מחשבים יכולים ללמוד לזהות דפוסים שעולים מניתוח כמויות גדולות של נתונים. המודלים המתמטיים המתקבלים כתוצאה מהניתוח, מאפשרים לבצע תחזיות או החלטות, או אפילו משימות ספציפיות, מבלי שהמחשבים יתוכנתו לבצע משימות אלה. יתרה מזאת, כאשר המודלים נחשפים לנתונים חדשים, הם מסוגלים לערוך התאמות בהתאם באופן עצמאי.

בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בטכנולוגיות אלה במגוון רחב של תעשיות בסיוע לפתרון בעיות מורכבות, בתחומים כמו זיהוי דיבור ותמונה, קבלת החלטות, כלי רכב אוטונומיים ורבים אחרים. השימוש בבינה מלאכותית ובלמידת מכונה צפוי לגדול באופן מהיר ביותר בשנים הקרובות, ככל שהטכנולוגיה הרלוונטית מתקדמת, וככל שכמויות גדלות והולכות של נתונים נוצרות ממקורות כמו האינטרנט של הדברים (IoT) והמדיה החברתית.

בשוק כה גדול ודינאמי, הגנה על קניין רוחני היא קריטית. מרבית השחקנים בתחום מבינים היטב את החשיבות שבהגנה על המצאתם בכדי למנוע נחיתות עסקית בהשוואה למתחרים ובכדי להעלות את סיכויי ההשקעה או הרכישה של העסק.  הדבר בא לידי ביטוי בדו"ח פורבס שהראה כי פטנטים בתחום למידת מכונה גדלו בקצב שנתי של 34% במהלך השנים שבין 2013 ל -2017.

לעורכי הפטנטים בקבוצת ריינהולד כהן יש ניסיון נרחב ברישום פטנטים על אמצאות בתחומים אלה. הניסיון והידע המעמיקים שלנו מאפשרים לנו להגדיר את האתגרים הטכניים אשר מקבלים מענה במוצרים של לקוחותינו, ולבנות פורטפוליו פטנטים המותאם לאסטרטגיה העסקית ותומך ביעדים שלהם. הפטנטים בתחום הבינה המלאכותית שמתקבלים כתוצאה מכך מעניקים ללקוחותינו זכות בלעדית על אותם פתרונות טכניים, אשר מעמיקה את היתרון התחרותי במוצרים ובטכנולוגיות הללו וכך משמרת ומגנה על היתרון העסקי של לקוחותינו.

המומחים שלנו לשירותך

ראו עוד
פנו אלינו